Wizaż Łódź - polska wersja językowa Wizaż Łódź - english version

Solaris w Madrycie

Jesienią w Madrycie będzie głośno o Łodzi. Wszystko za sprawą multimedialnej instalacji modowej pn.”Solaris. Prawda. Złudzenie.”, autorstwa Pauliny Połoz. Instalacja zostanie zaprezentowana w stolicy Hiszpanii w renomowanej przestrzeni Fundación Adolfo Domínguez. To wydarzenie artystyczne będzie łódzkim wkładem w kulturalny program obchodów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Kolekcja ubiorów zainspirowanych dziełem Stanisława Lema „Solaris” zostanie prezentowaną w oryginalny sposób, w zamkniętych obiektach z pleksi, w towarzystwie specjalnie na ten cel skomponowanej muzyki oraz niekonwencjonalnej projekcji wideo.

Gdy Paulina zaproponowała mi współpracę w tym projekcie i poprosiła o makijażowe wsparcie podczas sesji zdjęciowej oraz w trakcie kręcenia materiałów do projekcji wideo, nie wahałam się ani chwili. W efekcie powstał rewelacyjny projekt. Zresztą sami zobaczcie.

Poniżej trailer filmu. Zapraszam tez na stronę projektu www.solaris-fashion.com

Solaris. Truth. Illusion. – Trailer from Paulina Poloz on Vimeo.

 

Zdjęcia wykonano na potrzeby projektu „Solaris.Prawda.Złudzenie” realizowanego w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 przez Fabrykę Sztuki w Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
projektant: Paulina Połoz, zdjęcia: Mariusz Jabłoński, modelka: Marzena Pokrzywińska, model: Piotr Grabowski, makijaż: Patrycja Skórzak, fryzury: Jacek Olejniczak

Skomentuj